Nordpeis

Krbařství   >   Krbová kamna   >   Nordpeis

Firma Nordpeis byla založena v roce 1984. Od té doby se norská historie a tradice stala součástí kamen Nordpeis. Kvalita, inovativní technologie a atraktivní design byly vždy hlavním zájmem společnosti. V kamnech Nordpeis se snoubí tradice s moderní funkčností. 

Vývoj a cíle

Společnost Nordpeis vyvíjí produkty, které splňují nepřísnější požadavky na čisté spalování, což vede k velmi hospodárnému využívání dřeva a šetří životní prostředí. Cílem je vyrábět kamna s ideální plochou skla, která uživateli nabízí ničím nerušený pohled do plamenů. V dnešní době je společnost Nordpeis předním výrobcem kamen na trhu. Spolešnost má vlastní laboratoř a neustále pracuje na vývoji jak nových modelů, tak i na inovaci stávajících.

Design

V souladu s tradicí Nordpeis je design jedním z hlavních pilířů filosofie společnosti. Funkce i provedení jsou velmi důležité.  

V nabídce norské firmy Nordpeis naleznete Finská akumulační kamna řady Salzburg, Krbové sestavy (krbová vložka + betonový plášť) a klasická krbová kamna.

havanna-1.jpg
6.jpg

Akumulační kamna - řada Salzburg

Základním principem finských kamen je několikahodinové natápění kamen menšími dávkami paliva. Akumulační kamna Salzburg se liší od ostatních kamen schopností akumulovat teplo a po dlouhou dobu je rovnoměrně sálat do místnosti.

Akumulační kamna Nordpeis fungují na principu spalin obcházejících topeniště. Díky tomu se rovnoměrně prohřívají celá kamna od shora až dolů. Součástí kamen je zatápěcí klapka. Pokud je klapka uzavřena, spaliny prochází dokola kolem ohniště a předávají tepelnou energii akumulačnímu jádru. Tím se kamna "nabíjí" tepelnou energií, kterou posléze pomalu odsálají do svého okolí.

Modely ze řady Salzburg jsou schopné akumulovat a následně sálat rovnoměrně teplo po celý den, a to při velmi malých dávkách paliva.

Krbové sestavy

Krbové sestavy jsou tvořeny krbovou vložkou a speciálním betonovým opláštěním. Předávají tepelnou energii do místnosti díky takzvanému konvekčnímu teplu. Studený vzduch je nasáván ve spodní zóně krbové sestavy a ohříván krbovou vložkou. S rostoucí teplotou stoupá nahoru a vychází z kamen prostřednictvím výstupů v jejich horní části.

Firma Nordpeis vyvinula svůj vlastní speciální beton pro opláštění krbů a kamen. Tento materiál je vyztužen vlákny a je vysoce odolný pro tepelné namáhání.

Některé krbové sestavy je možné opatřit akumulačním nástavcem Powerstone. Akumulační masa takového nástavce do sebe uloží tepelnou energii. Až ve vaší krbové sestavě uhasne oheň, začne Powerstone sálat uloženou tepelnou energii do místnosti.

4.jpg
15.jpg

Krbová kamna

Dvouplášťová krbová kamna s principem konvekčního vytápění vytvářejí v místnosti výrazně lepší distribuci tepla a nedochází tak k přetápění interiéru.

Krbová kamna Nordpeis charakterizuje nadčasový a moderní design z oceli a litiny nejvyšší kvality. V případě ocelových kamen jsou dvířka spalovací komory, dno spalovací komory, rošt a některé části podléhající opotřebení, které jsou zvláště vystaveny tepelnému namáhaní, vyrobeny z litiny. Tyto detaily zajišťují, že vaše kamna správě fungují a mají dlouhodobou životnost.

Všechna kamna jsou vybavena uživatelsky přívětivým madlem, které zajistí bezpečnou a komfortní obsluhu kamen bez popálení rukou.

Proplachování skleněných povrchů vzduchem je vytvářeno vstupem spalovacího vzduchu na horní hranu dveří spalovací komory. Studený vzduch proudí do podlahy na vnitřní straně okna a zabraňuje usazování částic sazí.

Vysoké teploty ve spalovací komoře spálí usazeniny sazí na deskách Thermotte a udržují je jasné a čisté i po pravidelném používání.

Speciální betonové opláštění

Nordpeis je největším výrobcem a předním dodavatelem obvodových plášťů kamen v Evropě. Opláštění jsou vyrobena ze snadno instalovatelných prvků. Mohou být doplněna o různé designové prvky, jako jsou lavičky či dřevníky.

 • Speciálně navržený, vyztužený lehký beton s vysokou odolností vůči teplu a extrémním teplotním výkyvům.
 • Kvalita, která vydrží.
 • Flexibilní stavebnicový systém.
 • Kamna lze natřít libovolnou barvou, a tím je přizpůsobit každému interiéru.
 • Kamna jsou tvořena lehkými komponenty, a proto je možné je umístit přímo na podlahu bez nutnosti jejího zesílení.
30.jpg
34.jpg

Moderní norská technologie spalování

Norsko je technologicky velmi vyspělá země a na efektivní spalování je zde kladen velký důraz. Nordpeis chce vždy stát v čele vývoje, a proto intenzivně investuje do výzkumu a nových technologií. Naše výrobky splňují veškeré nároky na ekologický provoz i zpracování.

 • Energetická úspornost, efektivní využívání paliva.
 • Šetrné k životnímu prostředí.
 • Vyšší spalovací teplota, vyšší účinnost.
 • Použití Thermotte™ vystýlky ve všech kamnech.

Více energie s Thermotte™

Speciální vystýlka do spalovací komory Thermotte přispívá k optimálnímu využití paliva a čistějšímu hoření.

 • Krásný vzhled spalovací komory, i když krb není v provozu.
 • Materiál vystýlky zabraňuje jejímu zakouření a usazování sazí.
 • Vysoká teplota spalování, až 1280 °C.
 • Čisté hoření, neodolatelný pohled do plamenů.
 • Vysoká pevnost a odolnost proti nárazu.

41.jpg
nordpeis powerstone.png

Akumulační materiál Powerstone

Powerstone je jedinečný akumulační materiál vyvinutý přímo firmou Nordpeis. Akumuluje tepelnou energii vytvořenou spalováním dřeva, aby ji pak rovnoměrně postupně po dlouhou dobu sálal do okolí. To zajistí dokonalou tepelnou pohodu bez přetápění místnosti.

 • Snadná montáž bez potřeby lepidla – navrženo jako stavebnice.
 • Enormní akumulace tepla.
 • Dlouhá doba sálání tepla zajišťuje hospodárné zásobování energií.

Kamna s dotekem Vaší osobnosti

Klasický a přesto nadčasový design kamen Nordpeis umožňuje výběr kamen do každého interiéru. Většinu kamen lze přizpůsobit dle Vašeho vkusu. Vyberte si z různých variant opláštění, které poté natřete požadovanou barvou nebo necháte v provedení jako pohledový beton. S kamny Nordpeis učiníte dobrou volbu – nyní a na mnoho dalších let.

13.jpg

27.jpg

9.jpg

Web výrobce